Digital World, Digital Communication, Digital Program

Żyjemy w dobie nieustannego rozwoju i modernizacji Technologii.Komputer jest właściwie http://sbiznes.firmy.net/programy-uzytkowe.html  przedłużeniem rodziny, jej cyfrową częścią. http://www.firmy.net/oprogramowanie-komputerowe/link,S6MMQ.html Trudno sobie wyobrazić jego brak lub usterkę.Wygoda i zaoszczędzony czas działa magicznie i nakręca do dalszych modernizacji i ulepszeń już obecnych programów.
Program komputerowy to symbol,obliczenie zgodne z regułą lub też językiem HTML/JAVA  programisty.Niektórzy zastanawiają się czy język programowania jest językiem obcym.Właściwie bez uczuć i innych emocji wyrażanych przez człowieka w jego języku naturalnym. Miłosne kodowanie raczej nie wchodzi w grę bo tutaj rządzą sztywne reguły, leksyka, składnia i semantyka. AL dopiero się rozwija w kierunku ludzkich cech.Komputer jest mało elastyczny przypomina komodę z dużą ilością szuflad.Raz na jakiś czas któraś się wysuwa i wkładamy ,,dyskietkę,,.Ludzki mózg można ćwiczyć nieustannie i dlatego ma przewagę nad cyfrowym.
Polecenia wydajemy maszynowo, wewnętrznie, żmudnie i długofalowo.Zgodnie z konstrukcją komputera, indywidualnie, zupełnie jak w przypadku zawartości dobrej książki.Czytasz kartkę po kartce i trafiasz w samo sedno typu co autor miał na myśli..Język programowania łączy człowieka z komputerem.
IBM FORTRAN-Tłumacz Formuł..  http://www-03.ibm.com/ibm/history/ibm100/us/en/icons/fortran/ 
Pierwszy który stał się łącznikiem z nowoczesnym komputerem.Bardzo wpływowy ciągle używany w wielu krajach.Otwarty na inne dziedziny aniżeli informatyka otworzył swoje drzwi przed matematykami czy socjologami którzy nie wiedzieli nic na temat komputerów i nie mogli ich używać.
                                                      HISTORYCZNY ZESPÓŁ FORTRAN 
                             🔺John Backus 
                             🔺Sheldon F.Best 
                             🔺Richard Goldberg 
                             🔺Lois Haibt 
                             🔺Harlan Herrick 
                             🔺Stado Cuthberta 
                             🔺Roy Nutt 
                             🔺Frances Allen 
                             🔺Robert Nelson 
                             🔺David Sayre 
                              🔺Peter Sheridan 
                             🔺Irving Ziller 

http://www-03.ibm.com/ibm/history/ibm100/us/en/icons/fortran/team/ Zespół 


 laptop-3190194_1920rawpixel from Pixabay Society                                             


Komentarze

Popularne posty